Valóra vált az amerikai álom

Az eritreai bevándorlók gyermeke, Meb Keflezighi szüleivel és 10 testvérével osztozott egy eletromos áram nélküli lakáson. Hosszú utat tett meg, míg vasárnap a Central Parkban elsőként szakította át a célszalagot.

Amerikai futó - Alberto Slazar - utoljára 1982-ben tudott győzni a Nagy Almában. "Nagyszerű nap volt ez nekem és az amerikai hosszútávfutók számára is. És ez még csak a kezdet." - nyilatkozta könnyezve célba érése után. Keflezighi egyéni csúcsot is döntött, s 2:09:15-tel állhatott a dobogó legfelső fokára.

A második helyre a kenyai, négyszeres Boston Marathon győztes Cheruiyot érkezett 41 másodperces hátránnyal, harmadikként pedig a marokkói Jaouad Gharib végzett 2:10:25-tel. A másik amerikai sztár, Ryan Hall negyedikként érkezett megnyitva az utat az újabb amerikai futók előtt: Jorge Torres 7., Nick Arciniaga 8., Abdi Abdirahman 9., és Jason Lehmkuhle a 10. helyen futottak a Central Parkba.

Forrás: New York Times