4. legjobb félmaratoni idő Philladelphiában

Vasárnap a Rock 'n' Roll Philadelphia Half Marathonon a kenyai Matthew Kisorio 58:46-os győztes idejével minden idők negyedik leggyorsabb maratonját futotta.

"A valaha elért legjobb időmet akartam futni" - mondta Kisorio, aki tavaly is megnyerte a philadelphiai versenyt az akkori pályarekorddal, 1:00:16-tal. "Két hónapig keményen edzettem Kenyában."

A 22 éves futó folyamatosan az óráját figyelte a versenyen. "Amikor 10 kilométernél az órámra néztem, tudtam, hogy 60 perc alatti idővel érhetek célba. Ez a pálya fantasztikus volt!"
Kisorio 1:17-tel javította meg a saját legjobb idejét.

Kisorio és honfitársa Kitwara 3 kilométernél törtek előre és az utolsó hegyig, ami nem sokkal a cél előtt van, fej-fej mellett futottak. Ekkor Kisorio ellépett és Kitwara nem tudta tartani a tempót.

A hölgyeknél az az új-zélandi Kim Smith nyert, aki áprilisban a Boston Marathonon 10 mérföldnél nagy előnnyel vezetett, ám akkor izomszakadás miatt kiesett.
"Jó érzés volt megnyerni ezt a versenyt" - mondta Smith. "Kellett ez a motiváció. Még mindig szenvedtem Boston miatt, bár a fizikai gyógyulásom nem tartott sokáig, de a mentális igen"

A hölgyeknél is szoros volt a befutó, Smith és az etióp Kidane az utolsó mérföldig együtt futottak.