Szoros befutók triatlonban, Lehmann Bence 8.

Szoros csatározásokat hozott a fiúk triatlon versenye, melyben kitűnően helyt állt a magyar Lehmann Bence.

A rajt után a 750 m úszásból a partra a második helyen ért a depóba, s pattant fel a kerékpárra. 20 km megtétele után a vezető dán Hansentól csupán 3 másodpercre lemaradva kezdte meg az 5 km futást. Végül a 32 fős mezőnyből a 7. helyen célba érő olasz Giulio Soldatival azonos idővel a 8. helyet szerezte meg.

Az élen is holtverseny alakult ki a brit Ben Dijkstra és az új-zélandi Daniel Hoy között. A versenybíróság előbbit hozták ki győztesnek, amelyet az új-zélandiak megóvtak. Végül a sorrend nem változott.

Lehmann teljesítménye 55:40 perc, ami a győztes idejétől csupán 57 másodperccel volt gyengébb és ezzel ő 6. európai versenyző. Ennek a mixed váltók beosztásánál lesz jelentősége, amit később jelölnek ki.