Hírességek a New York Maratonon

A new york-i a világ egyik leghíresebb városi maratonja, így nem csoda, hogy sokan választják nagy céljuknak a teljesítését. Nincsenek ezzel másként az amerikai hírességek sem, többek bakancslistáján szerepel(t) a Nagy Almában lefutott bő 42kilométer, akár csak saját maguknak bizonyítva, akár valamely jótékony célt támogatva. Természetesen híres magyarok nélkül sincs nagy maraton, ott volt a mezőnyben Miklósa Erika operaénekes és Kovács Kokó István olimpai bajnok ökölvívónk is.

Lássuk néhány külföldi híresség teljesítményét, a Runnersworld cikke alapján:

Andy Baldwin, 36, 3:17
Baldwin, akit mi talán az itthon Nagy Ő címmel sugárzott sorozatból ismerünk, ám azon túl, hogy jóképű, egyébként tengerésztiszt, orvos és a triatlon sem ismeretlen számára. Ez volt a 47. maratonja, itt New York-ban pedig a ötödik. Jótékonysági céllal futott, egyrészt saját, diabétesz kampánya mellett, valamint egy non-profit ifjúsági szervezet támogatására. A versenyről azt nyilatkozta, örömmel látta, hogy több szurkoló volt az utcákon és általában közösség-központú volt az esemény.

Summer Sanders, 41, 3:24
Így névről talán nem ugrik be, az olimpiai bajnok úszónő, aki nem mellesleg tévés személyiség és modell is, sőt, futónak sem utolsó, Bostonban elért 3:33-as idejéből jócskán faragva, 3:30-on belül ért célba.

Christy Turlington Burns, 44, 4:35
A szupermodell már két éve is futott New York-ban, akkor 4:20:47 volt az ideje. Idén az Every Mother Counts (minden anya számít) nevű szervezetet támogatta.

Bill Rancic, 42, 4:57
Rancic, a "The Apprentice" című nagysikerű realitysorozat első győztese, szándékosan a legutolsók közt rajtolt a maratonon és igyekezett minél több futót megelőzni. Ugyanis a Timex cég minden egyes leelőzött versenytárs után 1 dollárt juttatott a Rancic felesége által alapított jótékonysági szervezet, a Fab-U-Wish részére. Hogy ez pontosan így történt-e azt nem tudjuk, de a Timex a verseny után 30,000 dollár adományról nyilatkozott.